ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,
Sakrament Chorych - 508 379 756

Odsłony: 913

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na remont dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 11.340 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne.
2. Jutro o godz. 8.45 zostanie odprawiona Msza święta w intencji należących do bractwa Szkaplerza Matki Bożej oraz obrzęd nałożenia szkaplerza.
3. W przyszłą niedzielę obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Na godz. 12.30 zapraszamy na sumę odpustową, którą będzie celebrował ks. Prałat Stanisław Cieniewicz z Tczewa. Po Mszy świętej procesja dookoła eucharystyczna kościoła.
Bardzo prosimy panów strażaków do baldachimu, panie, panów i młodzież do niesienia chorągwi i feretronów oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy, aby w procesji szły wszystkie chorągwie i sztandary. Procesja na wprowadzenie Księdza Prałata – również z chorągwiami – ustawia się przed zakrystią. Po sumie na placu przykościelnym odbędzie się wspólna agapa, gdzie będzie można napić się kawy i zjeść pyszne ciasto. Zapraszamy wszystkich uczestników uroczystości.
4. Spowiedź święta przed odpustem odbędzie się w piątek w godz. od 8.00 do 9.30 oraz od 16.30 do 18.00. Będą przyjezdni spowiednicy.

5. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji odpustowej – również małe – zapraszamy na próbę w sobotę na godz. 17.00. Nieco starsze dzieci prosimy o niesienie sztandarków i poduszek.
6. We wtorek 17 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które zapisały się na obóz w Żarnowcu i są również zapisane na liście rezerwowej.
7. W sobotę 21 lipca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Można zgłaszać ich w biurze parafialnym lub u księży wikariuszy.
8. W sobotę w Łukowie zostanie odprawiona Msza święta o godz. 13.00 z okazji zjazdu rodziny Stopa.
9. Przez całe wakacje zapraszamy też na Msze świętą w Ostrowitem, w każdą niedzielę o 16.00.
10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – święcimy samochody i pojazdy mechaniczne.
Z okazji poświęcenia jest prowadzona akcja MIVA Polska: „jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy. Pojazdy święcimy na ul. Szkolnej.
11. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi przed Mszami świętymi. Nie ma spowiedzi podczas Mszy świętych.
12. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
13. W dniu 7 sierpnia o godz. 8.00 wyrusza pielgrzymka rowerowa z Chojnic do Częstochowy. Chętni mogą się zapisywać w każdą niedzielę lipca o godz. 14.45 w salce przy chojnickiej bazylice lub pod numerem telefonu 530 488 163.
14. Msze św. w tym tygodniu:
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Benedykta Miszewskiego w poniedziałek o godz. 8.45
15. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Kazimierza Falk z ul. Kr. Jadwigi, ś.p. Marię Spyczak von Brzezińską z Łubnej oraz ś.p. Konstantego Łukowicza z ul. Sportowej. Wieczny odpoczynek...