ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,
Sakrament Chorych - 508 379 756

Odsłony: 871

1. Dzisiaj obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci św. Marii Magdaleny.
O godz. 12.30 sumę odpustową będzie celebrował ks. Prałat Stanisław Cieniewicz z Tczewa. Po Mszy świętej procesja dookoła eucharystyczna kościoła, a po niej odbędzie się wspólna agapa, gdzie będzie można napić się kawy i zjeść pyszne ciasto.
2. Dzisiaj po po każdej Mszy świętej – z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – święcimy samochody i pojazdy mechaniczne. Z okazji poświęcenia jest prowadzona akcja MIVA Polska: „jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy. Pojazdy święcimy na ul. Szkolnej.
3. W dniach 25, 26 i 27 lipca Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów po Mszy świętej o godz. 8.45.
4. Czerski Klub Honorowych Dawców Krwi informuje, że w piątek 27 lipca o godz. 17.00 w Ośrodku Domu Kultury w Czersku odbędzie się spotkanie krwiodawców. Serdecznie zapraszamy.

5. Przez całe wakacje zapraszamy też na Msze świętą w Ostrowitem, w każdą niedzielę o 16.00.
6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi przed Mszami świętymi. Nie ma spowiedzi podczas Mszy świętych.
7. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
8. W dniu 7 sierpnia o godz. 8.00 wyrusza pielgrzymka rowerowa z Chojnic do Częstochowy. Chętni mogą się zapisywać w każdą niedzielę lipca o godz. 14.45 w salce przy chojnickiej bazylice lub pod numerem telefonu 530 488 163.
9. W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona na budowę nowych kościołów.
10. W tym tygodniu postawiliśmy na cmentarzu nowy, dębowy krzyż. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Czersk za ofiarowane drzewo, wykonawcy krzyża i wszystkim, którzy pomogli przy jego stawianiu. Wszyscy pracowali bezinteresownie. Gorące „Bóg zapłać” w imieniu całej parafii.
11. Msze św. w tym tygodniu:
– w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Jadwigę Oźmińską w poniedziałek o godz. 6.30, za ś.p. Martę Breszka w piątek o godz. 8.45, za ś.p. Cecylię Mokwa w sobotę o godz. 6.30
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Krystynę Bona w poniedziałek o godz. 8.45
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Stanisława Piór z ul. Tucholskiej. Wieczny odpoczynek...