ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,
Sakrament Chorych - 508 379 756

Odsłony: 1036

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu parafialnego oraz wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali poczęstunek po sumie odpustowej. Bóg zapłać za ofiary na dzisiejsza kolektę na budujące się kościoły.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7.00 do 8.45. W piątek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy do spowiedzi świętej i dalszą część adoracji Najświętszego Sakramentu. W Krzyżu Msza święta o godz. 19.00. Przed Mszą św. spowiedź pierwszopiątkowa.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.45 spotkanie Żywego Różańca.
4. Zapraszamy na Msze św. w Ostrowitem w każdą niedzielę wakacji o godz. 16.00.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie spowiedzi słuchamy przed Mszami św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
7. Rycerstwo Niepokalanej w dniu 22 sierpnia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Getrzwałdzie. Chętni mogą się zgłaszać u p. Haliny Czapiewskiej lub u p. Marii Masiak.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostrę Różę ze zgromadzenia św. Józefa na Dominice (Wyspy Karaibskie). Siostra prowadzi szkołę dla dzieci, która w ubiegłym roku została niemal doszczętnie zniszczona przez wichurę, która z prędkością 270 km/godz. wiała przez 12 godzin. Na Mszach św. siostra opowie o tamtej tragedii, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka na pomoc w odbudowę tej szkoły.
9. W sobotę 4 sierpnia ks. Ariel zaprasza na godz. 19.30 do leśniczówki przy ul. Chojnickiej wszystkie dzieci i młodzież należące do koła ministranckiego, scholki, Rycerstwa Niepokalanej, koła misyjnego oraz dzieci, które były na koloniach w Żarnowcu na wspólne ognisko.
10.Msze św. w tym tygodniu:
– w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Andrzeja Ossowskiego w piątek o godz. 6.30
– w intencji dusz w czyśćcu cierpiących od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
– w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci: w czwartek o godz. 8.45
- w intencji Odnowy w czwartek o godz. 18.00
– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p. Irenę Twardowską z ul. Mleczarskiej, ś.p. Jana Peplińskiego z ul. Piaskowej i ś.p. Zofię Karczewską z ul. Matejki. Wieczny odpoczynek...