ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,
Sakrament Chorych - 508 379 756

Odsłony: 840

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.45 spotkanie Żywego Różańca. Gościmy dzisiaj siostrę Różę ze zgromadzenia św. Józefa, dyrektorkę szkoły na Dominice (Wyspy Karaibskie), która w ubiegłym roku uległa częściowemu zniszczeniu przez huragan. Po Mszy św. siostra opowie o tamtej tragedii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc w odbudowie szkoły.
2. Zakończyły się parafialne kolonie dla dzieci w Żarnowcu. W imieniu wszystkich dzieci i opiekunów składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Bogusławowi Sobieraj z Piekarni-Cukierni „Magdalenka”, Państwu Kuklińskim oraz dzieciom Pierwszokomunijnym za wszystkie otrzymane od nich słodkości.
3. W piątek – jak zawsze w drugi piątek miesiąca – narzeczonych zapraszamy na Nauki Przedślubne. Spotkanie o godz. 16.30 w salce parafialnej.
4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 w salce parafialnej. Kolekta przyszłej niedzieli – jak zawsze druga w miesiącu – jest przeznaczona na kontynuację remontu dachu na kościele. Bóg zapłać za ofiary indywidualne. Remont rozpocznie się na początku września. W przyszłą niedzielę przekażemy też informacje o dotacjach i zobowiązaniach finansowych związanych z remontem naszego kościoła.

5. W imieniu Domu Kultury i Parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na koncert muzyki poważnej okazji setnej rocznicy niepodległości w wykonaniu Tomasza Radimonasa (tenor, organy) oraz Krzysztofa Górnowicza (śpiewak operowy). Koncert rozpocznie się o godz. 18.45.
6. Przez całe wakacje zapraszamy też na Msze świętą w Ostrowitem, w każdą niedzielę o 16.00.
7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi przed Mszami świętymi. Nie ma spowiedzi podczas Mszy świętych.
8. Przypominamy też, że Rycerstwo Niepokalanej w dniu 22 sierpnia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Getrzwałdzie. Chętni mogą się zgłaszać u p. Haliny Czapiewskiej lub u p. Marii Masiak.
9. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
10. Msze św. w tym tygodniu:
– w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Marię Staubach w czwartek o godz. 18.00
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Konstantego Łukowicza w poniedziałek o godz. 8.45, za ś.p. Kazimierza Falk we wtorek o godz. 8.45
– O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków Róży Ojca Maksymiliana Kolbe, a dla zmarłych o dar nieba w poniedziałek o godz. 8.45
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Waldemara Gołuńskiego z ul. Dworcowej, ś.p. Urszulę Brzezińską z ul. Łąkowej oraz ś.p. Jana Szulc z ul. Gen. Andersa. Wieczny odpoczynek...