UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 4 czerwca 2023 r.

1. Dzi­siaj o godz. 11.00 i 12.30 odbę­dzie się uro­czy­stość Pierw­szej Komu­nii Świę­tej. W ramach Bia­łe­go Tygo­dnia zapra­sza­my dzie­ci pierw­szo­ko­mu­nij­ne do udzia­łu we Mszy świę­tej do śro­dy o godz. 18.00, w czwar­tek o godz. 9.00, w nie­dzie­lę o godz. 11.00, a w pozo­sta­łe dni w ramach okta­wy Boże­go Cia­ła. Rodzi­com neo­ko­mu­ni­kan­tów ser­decz­nie dzię­ku­je­my za nowy chod­nik do kościoła.

2. W ramach Bia­łe­go Tygo­dnia – w ponie­dzia­łek na wie­czor­nej Mszy świę­tej – będzie­my prze­ży­wa­li Dzień Misyj­ny. Jak zawsze w tym dniu dzie­ci przy­no­szą w koper­tach ofia­ry na rzecz dzie­ci gło­du­ją­cych. Zachę­ca­my wszyst­kich obec­nych w koście­le do włą­cze­nia się w tę zbiórkę.
  3. W czwar­tek obcho­dzi­my Uro­czy­stość Naj­święt­sze­go Cia­ła i Krwi Chry­stu­sa, czy­li Boże Cia­ło. Msze św. spra­wu­je­my w nastę­pu­ją­cym porząd­ku: o 6.30, 7.30, 9.00, po pro­ce­sji ok. 11.30 oraz wie­czo­rem o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00, czy­li ok. godz. 10.00 z kościo­ła wyru­szy procesja
z Naj­święt­szym Sakra­men­tem nastę­pu­ją­cą tra­są: ul. Kościusz­ki, Bato­re­go, Dąbrow­skie­go, Dwor­co­wa, Dra Zie­liń­skie­go, Kró­lo­wej Jadwi­gi i ponow­nie Kościusz­ki do kościo­ła. Zgod­nie z zale­ce­niem Ks. Bisku­pa przy każ­dym ołta­rzu zosta­nie wygło­szo­na krót­ka homi­lia. Bar­dzo pro­si­my o ude­ko­ro­wa­nie domów i przy­go­to­wa­nie ołta­rzy na tra­sie pro­ce­sji, o udział w pro­ce­sji wszyst­kich sztan­da­rów, cho­rą­gwi i fere­tro­nów, Panów z orkie­stry, a Dru­hów Stra­ża­ków o usta­wie­nie pro­ce­sji, porząd­ko­wa­nie jej i pro­wa­dze­nie. Chłop­cy przy­ję­ci do I. Komu­nii św. idą w pro­ce­sji zaraz za bal­da­chi­mem. Część tych dzie­ci zapra­sza­my do nie­sie­nia sztan­da­rów i podu­szek. Panie kate­chet­ki pro­si­my, aby pokie­ro­wa­ły dzieć­mi w uro­czy­stość i pod­czas Okta­wy. W Krzy­żu Msza św. z pro­ce­sją do czte­rech ołta­rzy o godz. 15.00.

Oso­by noszą­ce cho­rą­gwie i fere­tro­ny pro­si­my o wcze­śniej­sze ich przy­go­to­wa­nie i nosze­nie w Uro­czy­stość Boże­go Cia­ła i przez całą Oktawę.

1. Dziew­czyn­ki pierw­szo­ko­mu­nij­ne i pozo­sta­łe dziew­czyn­ki zapra­sza­my do sypa­nia kwiat­ków. Pró­by sypa­nia kwia­tów odbę­dą się we wto­rek i środę
    o godz. 17.00. Pro­si­my o przy­go­to­wa­nie dla nich koszycz­ków i kwiatów.

Bar­dzo pro­si­my wszyst­kich o pomoc w zbie­ra­niu kwia­tów na pro­ce­sję Boże­go Cia­ła, aby nie zabra­kło kwia­tów dla Pana Jezu­sa. Kwia­ty od wtor­ku będzie moż­na wsy­py­wać do pojem­ni­ka wysta­wio­ne­go przy wej­ściu do kościoła.

1. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 11.00 pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na w ramach Okta­wy Boże­go Cia­ła, a o godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na malo­wa­nie nasze­go kościoła.
  2. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce parafialnej.
  3. W sobo­tę księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną. Zapra­sza­my też na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.
  4. Oka­zja do spo­wie­dzi świę­tej przed Uro­czy­sto­ścią Boże­go Cia­ła w środę
    od godz. 17.30.
  5. 17 czerw­ca br. w Pel­pli­nie odbę­dzie się XI edy­cja “Przy­sta­ni – Warsz­ta­tów dla duszy”. Wyjazd o godz. 10.00. Koszt 30 zł. Szcze­gó­ły i zgo­dy u ks. Mate­usza lub w zakrystii.
  6. 31 lip­ca z Bazy­li­ki w Choj­ni­cach wyru­szy 32. Choj­nic­ka Pie­sza Piel­grzym­ka na Jasną Górę. Zachę­ca­my do udzia­łu. 18 czerw­ca o godz. 17.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie piel­grzym­ko­we w Koście­le Gim­na­zjal­nym w Chojnicach.
  7. Zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa czerw­co­we codzien­nie po wie­czor­nej Mszy św.

w 1 rocz­ni­cę śmier­ci: za ś.p. Zofię Mau­rer w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Mar­ka Basza­now­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Sta­ni­sła­wa Albrecht w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Fran­cisz­ka Paster­nac­kie­go w pią­tek o godz. 6.30, Urszu­lę Ossow­ską w sobo­tę o godz. 6.30, Sta­ni­sła­wa Kąko­lew­skie­go w sobo­tę o godz. 8.45

w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Bole­sła­wa Rogow­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, Krzysz­to­fa Kie­drow­skie­go w pią­tek o godz. 18.00

1. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty para­fial­nej ś.p. Annę Narloch z ul. Bro­wa­ro­wej, Ryszar­da Guth z ul. Polnej i Hen­ry­ka Kac­przak z ul. Dwor­co­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Fran­cisz­ka Pastwy z ul. Dąbrow­skie­go. Wiecz­ny odpoczynek …