X NIEDZIELA ZWYKŁA 11 czerwca 2023 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry na cze­ka­ją­ce nas malo­wa­nie kościo­ła. Dzię­ku­je­my rów­nież za ofia­ry indy­wi­du­al­ne skła­da­ne w biu­rze lub na kon­to parafialne.

2. Po Mszy św. o godz. 11.00 pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na, a o godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św.
  3. W tym mie­sią­cu ser­decz­nie zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa czerw­co­we do Naj­święt­sze­go Ser­ca Pana Jezu­sa po Mszy św. wieczornej.
  4. We wto­rek o godz. 20.00 zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo fatim­skie. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec.
  5. W pią­tek obcho­dzi­my Uro­czy­stość Naj­święt­sze­go Ser­ca Pana Jezu­sa. Po wie­czor­nej Mszy św. odbę­dzie się ostat­nia pro­ce­sja eucharystyczna.
  6. Wyż­sze Semi­na­rium Duchow­ne w Pel­pli­nie ogła­sza nabór na stu­dia filo­zo­ficz­no-teo­lo­gicz­ne kan­dy­da­tów do kapłań­stwa. Wię­cej infor­ma­cji w gablotach.
  7. W pią­tek roz­po­czy­na­my reko­lek­cje ewan­ge­li­za­cyj­ne „Kurs Fili­pa”, któ­re będą trwa­ły do nie­dziel­ne­go połu­dnia. Jest to wspa­nia­ła oka­zja do pogłę­bie­nia życia ducho­we­go w opar­ciu o sło­wo Boże i wspól­no­to­wą modli­twę. Chęt­ni pro­sze­ni są o kon­takt z ks. Damianem.
  8. W sobo­tę (17 czerw­ca) w Pel­pli­nie odbę­dzie się XI edy­cja “Przy­sta­ni – Warsz­ta­tów dla duszy”. Wyjazd o godz. 10.00. Koszt 30 zł. Szcze­gó­ły i zgo­dy u ks. Mate­usza lub w zakrystii.
  9. W przy­szłą nie­dzie­lę na Mszy św. o godz. 11.00 dzie­ci przy­ję­te do I. Komu­nii św. w ubie­głym roku będą obcho­dzi­ły swo­ją rocz­ni­cę. Ser­decz­nie zapra­sza­my. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na remont WSD w Pelplinie.
  10. W sobo­tę ado­ra­cja Najśw. Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.
  11. Para­fia Boże­go Cia­ła w Tucho­li , w dniach 23 – 25 czerw­ca, orga­ni­zu­je spływ kaja­ko­wy śla­da­mi Jana Paw­ła II. Tra­sa będzie podzie­lo­na na dwa eta­py: Brda – Gołą­bek i Mylof – Brda. Chęt­ni mogą kon­tak­to­wać się pod nume­rem tele­fo­nu, któ­ry znaj­du­je się na pla­ka­cie w gablotach.
  12. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Wła­dy­sła­wa Kali­now­skie­go we wto­rek o godz. 8.45, Andrze­ja Świą­tek w śro­dę o godz. 18.00, Janu­sza Sikor­skie­go w pią­tek o godz. 18.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Jac­ka Grze­go­rzew­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Fran­cisz­ka Sza­ra­fin we wto­rek o godz. 18.00, Sta­ni­sła­wa Kol­la­sę w czwar­tek o godz. 18.00

8. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Fran­cisz­ka Pastwę z ul. Dąbrow­skie­go, a w ponie­dzia­łek odbę­dą się dwa pogrze­by: o godz. 11.30 pogrzeb ś.p. Roma­na Pru­skie­go z Nie­miec i o godz. 13.00 pogrzeb ś.p. Ludwi­ki Gier­szew­skiej z ul. Pia­sko­wej. Wiecz­ny odpoczynek …