XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 czerwca 2023 r.

1. W związ­ku z roz­po­czy­na­ją­cy­mi się waka­cja­mi, ser­decz­nie wita­my w naszej para­fii wszyst­kich urlo­po­wi­czów i życzy­my wspa­nia­łe­go wypo­czyn­ku. Wyko­rzy­staj­my ten czas rów­nież na pogłę­bie­nie rela­cji z Bogiem. Od przy­szłej nie­dzie­li, przez cale waka­cje, zapra­sza­my na Msze św. o godz. 16.00 nad jezio­rem w Ostrowitem.

2. W tym tygo­dniu zapra­sza­my jesz­cze na nabo­żeń­stwa czerw­co­we po Mszach św. o godz. 18.00.
  3. We wto­rek przy­pa­da wspo­mnie­nie NMP Nie­usta­ją­cej Pomocy.
  4. W czwar­tek obcho­dzi­my Uro­czy­stość Świę­tych Apo­sto­łów Pio­tra i Paw­ła. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30, 8.45 i 18.00, w Krzy­żu o godz. 17.00. Kolek­ta tego świę­ta jest prze­zna­czo­na na Sto­li­cę Apo­stol­ską, tzw. świę­to­pie­trze. Zachę­ca­my do świą­tecz­ne­go prze­ży­cia tego dnia.
  5. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 odbę­dzie się spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na cele diecezjalne.
  6. W tym tygo­dniu przy­pa­da pierw­sza sobo­ta mie­sią­ca. Po ran­nej Mszy św. ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu do godz. 8.45.
  7. W sobo­tę zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca, jako wyna­gro­dze­nie znie­wag wyrzą­dza­nych Mat­ce Bożej – począ­tek o godz. 7.45.
  8. W naj­bliż­szą sobo­tę nie będzie odwie­dzin cho­rych. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną odwie­dzi­my przed odpu­stem, w czwar­tek — 20 lipca.
  9. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi św.15 minut przed Msza­mi św. Nie będzie spo­wie­dzi pod­czas Mszy św.
  10. W waka­cje BIURO PARAFIALNE będzie czyn­ne tyl­ko trzy dni w tygo­dniu: w ponie­dział­ki w godz. 16.00−17.00; w śro­dy od godz. 10.00−11.00 i sobo­ty od godz. 10.00−11.00. Pogrze­by moż­na zgła­szać przed połu­dniem we wszyst­kie dni tygo­dnia (poza nie­dzie­lą). Jeśli to moż­li­we, pro­si­my wcze­śniej umó­wić się na spo­tka­nie telefonicznie.
  11. W zakry­stii i przy wyj­ściu z kościo­ła do naby­cia nowy numer „Piel­grzy­ma”.
  12. W związ­ku z licz­ny­mi proś­ba­mi o dodat­ko­we przej­ście na cmen­tarz, pra­gnie­my poin­for­mo­wać, że po kon­sul­ta­cji z Panem Bur­mi­strzem doszli­śmy do wnio­sku, że jedy­nym sen­sow­nym roz­wią­za­niem będzie furt­ka za meta­lo­wym krzy­żem. W związ­ku z tym krzyż zosta­nie prze­su­nię­ty o 1,5 m w głąb cmen­ta­rza. Praw­do­po­dob­nie zada­nie zosta­nie wyko­na­ne na jesień.
  13. W ponie­dzia­łek po Mszy wie­czor­nej zapra­sza­my na zebra­nie rodzi­ców, któ­rych dzie­ci są chęt­ne na wyjazd do Żar­now­ca. Obóz w Żar­now­cu odbę­dzie się w dniach 24 – 29 lip­ca. Koszt: 650zł

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p.: Jadwi­gę Maj­chrzak w sobo­tę o godz. 6.30, Jadwi­gę Rekow­ską w nie­dzie­lę o godz. 10.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p.: Kry­sty­nę Kaszu­bow­ską w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Geno­we­fę Lan­ger we wto­rek o godz. 8.45. Mar­tę Grze­bin w śro­dę o godz. 8.45, Roma­na Jeżew­skie­go w czwar­tek o godz. 8.45, Pio­tra Olszo­wy w sobo­tę o godz. 8.45

- za dusze czyść­co­we od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45