XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2024 r.

1. Ser­decz­nie wita­my w koście­le oso­by wypo­czy­wa­ją­ce na tere­nie naszej para­fii i życzy­my miłych wra­żeń, dobrej pogo­dy, a przede wszyst­kim rege­ne­ra­cji sił fizycz­nych i ducho­wych. Zachę­ca­my rów­nież do nawie­dza­nia naszej świą­ty­ni. Przy­po­mi­na­my też, że w każ­dą nie­dzie­lę waka­cji moż­na uczest­ni­czyć we Mszy św. nad jezio­rem w Ostrowitem.

2. Dzi­siaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św.
  3. W związ­ku ze zbli­ża­ją­cym się świę­tem Mat­ki Bożej Szka­plerz­nej, do ponie­dział­ku o godz. 8.30, zapra­sza­my na Nowen­nę do Mat­ki Bożej. We wto­rek przy­pa­da wspo­mnie­nie Mat­ki Bożej Szka­plerz­nej. Na Mszy św. o godz. 8.45 zosta­ną przy­ję­ci nowi człon­ko­wie Brac­twa Szka­ple­rza św. Oso­by pra­gną­ce przy­jąć szka­plerz pro­szo­ne są o zgło­sze­nie się do p. Kry­sty­ny Engel­hardt (tel. 534 651 689).
  4. Dziś roz­pocz­nie­my Nowen­nę do patron­ki naszej para­fii św. Marii Mag­da­le­ny. Zapra­sza­my do wspól­nej modli­twy codzien­nie o godz. 17.50.
  5. W sobo­tę od godz. 7.00 do 8.45 ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu, a księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­gą sakramentalną.
  6. W przy­szłą nie­dzie­lę, któ­ra jest ogól­no­pol­skim dniem modlitw za kie­row­ców po każ­dej Mszy św., na ul. Szkol­nej świę­ci­my pojaz­dy mecha­nicz­ne. W ramach poświę­ce­nia jest pro­wa­dzo­na akcja MIVA Pol­ska „jeden grosz za jeden szczę­śli­wie prze­je­cha­ny kilo­metr”. Zebra­ne ofia­ry zosta­ną prze­ka­za­ne do refe­ra­tu misyj­ne­go na zakup środ­ków trans­por­tu dla misjonarzy.
  7. W ponie­dzia­łek – 22 lip­ca - obcho­dzi­my nasz odpust para­fial­ny ku czci św. Marii Mag­da­le­ny. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30, 8.45 i 11.00 i 17.00. Przed połu­dniem kaza­nia wygło­si ks. Lesław Idzik, nowy pro­boszcz z Łęga , a sumę odpu­sto­wą o godz. 17.00 będzie spra­wo­wał ks. kanc­lerz Adam Kał­duń­ski. Po Mszy św. pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na. Bar­dzo pro­si­my, aby pro­ce­sję uświet­ni­ły wszyst­kie sztan­da­ry, cho­rą­gwie, sztan­dar­ki i fere­tro­ny oraz zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w uro­czy­sto­ściach odpu­sto­wych. Po sumie przed kościo­łem zosta­nie wysta­wio­ne sto­isko Cari­ta­su, gdzie będzie moż­na wypić kawę i zjeść pysz­ne cia­sto. Przed odpu­stem nie będzie dodat­ko­wej spo­wie­dzi św., ale zachę­ca­my do spo­wie­dzi przed każ­dą Mszą św.
  8. Ser­decz­nie pro­si­my rodzi­ców, aby przy­sła­li dziew­czyn­ki do sypa­nia kwia­tów przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem na pro­ce­sji po sumie odpustowej.
  9. Ks. Mate­usz zapra­sza na Pie­szą Piel­grzym­kę na Jasną Górę, wyj­ście 31 lip­ca z Choj­nic. Moż­na skła­dać inten­cje do skrzyn­ki usta­wio­nej przy obra­zie MB Czę­sto­chow­skiej, któ­re ks. Mate­usz wraz z piel­grzy­ma­mi zanie­sie przed tron Jasno­gór­skiej Pani.
  10. Dzię­ku­je­my za ofia­ry zło­żo­ne na kolek­tę na malo­wa­nie nasze­go kościo­ła oraz za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Jak widzi­my pra­ce już zosta­ły roz­po­czę­te. W tym roku zosta­ną poma­lo­wa­ne trzy ścia­ny i do poma­lo­wa­nia pozo­sta­nie tran­sept czy­li naj­szer­sza część kościo­ła. W zależ­no­ści od zebra­nych środ­ków ta część zosta­nie poma­lo­wa­na w przy­szłym roku.
  11. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00).

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Annę Ossow­ską we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Elż­bie­tę Ciem­ka w sobo­tę o godz. 18.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Roma­na Pru­skie­go we wto­rek o godz. 8.45

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Zofię Miszew­ską (l. 91) z ul. Przy­to­ro­wej oraz śp. Kazi­mie­rza Pali­szew­skie­go (l.72) z Malachina.