XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2024 r.

1. Dzi­siaj po Mszach św. – z oka­zji zbli­ża­ją­ce­go się wspo­mnie­nia św. Krzysz­to­fa – bło­go­sła­wi­my pojaz­dy mecha­nicz­ne. Z oka­zji poświę­ce­nia jest pro­wa­dzo­na akcja MIVA Pol­ska: „jeden grosz za jeden szczę­śli­wie prze­je­cha­ny kilo­metr”. Ofia­ry zło­żo­ne pod­czas poświę­ce­nia są prze­zna­czo­ne na zakup samo­cho­dów dla misjo­na­rzy. Pojaz­dy świę­ci­my na ul. Szkolnej.

2. Jutro obcho­dzi­my nasz odpust para­fial­ny ku czci św. Marii Mag­da­le­ny. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30, 8.45 i 11.0017.00. Przed połu­dniem kaza­nia wygło­si ks. Lesław Idzik, nowy pro­boszcz z Łęga , a sumę odpu­sto­wą o godz. 17.00 będzie spra­wo­wał ks. kanc­lerz Adam Kał­duń­ski. Po Mszy św. pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na. Bar­dzo pro­si­my, aby pro­ce­sję uświet­ni­ły wszyst­kie sztan­da­ry, cho­rą­gwie, sztan­dar­ki i fere­tro­ny oraz zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w uro­czy­sto­ściach odpu­sto­wych. Po sumie przed kościo­łem zosta­nie wysta­wio­ne sto­isko Cari­ta­su, gdzie będzie moż­na wypić kawę i zjeść pysz­ne cia­sto. W tym dniu może­my uzy­skać odpust zupeł­ny przez przy­stą­pie­nie do Komu­nii św., odmó­wie­nie modli­twy w inten­cji Ojca św. oraz posta­no­wie­nie trwa­nia w łasce uświęcającej.
  3. Ser­decz­nie pro­si­my rodzi­ców, aby przy­sła­li dziew­czyn­ki do sypa­nia kwia­tów przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem na pro­ce­sji po sumie odpustowej.
  4. Przez całe waka­cje zapra­sza­my też na Msze św. w Ostro­wi­tem w każ­dą nie­dzie­lę o godz. 16.00.

5. W dniach 25, 26 i 27 lip­ca Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów po Mszy św. o godz. 8.45.

6. Przy­po­mi­na­my, iż w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi św. 15 minut przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi w cza­sie Mszy św. Nato­miast biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00). W tym tygo­dniu z racji odpu­stu, w ponie­dzia­łek biu­ro para­fial­ne jest nieczynne.
  7. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za ofia­ry na ubie­gło­ty­go­dnio­wą kolek­tę inwe­sty­cyj­ną i ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 13.450 zł.
  8. Ks. Mate­usz zapra­sza na Pie­szą Piel­grzym­kę na Jasną Górę, wyj­ście 31 lip­ca z Choj­nic. Moż­na skła­dać inten­cje do skrzyn­ki usta­wio­nej przy obra­zie MB Częstochowskiej.
  9. Spo­tka­nie orga­ni­za­cyj­ne Boro­wiac­kiej Piel­grzym­ki Rowe­ro­wej na Jasną Górę odbę­dzie się dzi­siaj o godz. 15.00 w sal­ce para­fial­nej. Zwol­ni­ły się 3 miejsca.
  10. Przy wyj­ściu z kościo­ła do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma”.

1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś. p. Jerze­go Szprę­gę we wto­rek o godz. 18.00 oraz za śp. Maria­na Zim­noch w czwar­tek o godz. 18.00

30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Bar­ba­rę Sma­gliń­ską we wto­rek o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Zbi­gnie­wa Ostrow­skie­go z Będź­mie­ro­wic (l. 58). Wiecz­ny odpoczynek ..