XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2024 r.

1. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my z ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głym tygo­dniu na remon­ty para­fial­ne oraz za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 13.590 zł. Dzię­ku­je­my rów­nież wszyst­kim, któ­rzy zło­ży­li ofia­ry na nowe kin­kie­ty do kościoła.

2. W naj­bliż­szą sobo­tę zapra­sza­my na dożyn­ki rol­no-leśne, a zara­zem para­fial­ne, któ­re odbę­dą się w Zło­to­wie od stro­ny Kla­ska­wy. Uro­czy­sto­ści roz­pocz­ną się na pla­cu dożyn­ko­wym Mszą św. dzięk­czyn­ną za zebra­ne plo­ny i otrzy­ma­ne łaski o godz. 14.00. Po Eucha­ry­stii prze­wi­dzia­ne są licz­ne kon­kur­sy, spor­to­we zma­ga­nia sołectw, pre­zen­ta­cja nowo­cze­sne­go sprzę­tu rol­ni­cze­go oraz duży wybór smacz­nych potraw.

3. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie, księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi pod­czas Mszy św. Nato­miast biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00). We wszyst­kie nie­dzie­le waka­cji zapra­sza­my na Msze św. do Ostro­wi­te­go o godz. 16.00.

4. Z wyprze­dze­niem infor­mu­je­my, że odpust w Krzy­żu odbę­dzie się w nie­dzie­lę 15 wrze­śnia o godz. 12.00.

5. W zakry­stii i przed kościo­łem do naby­cia nowy numer „Piel­grzy­ma”.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty śp. Jana Hamer­skie­go (l.78) z ul. Gen. Macz­ka, śp. Alfon­sa Chy­ła z ul. Sta­ro­gardz­kiej (l.72) oraz śp. Hele­nę Gla­za (l.84) z ul. Tucholskiej.