Ogłoszenia XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 września 2024 r.

1. Spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca odbę­dzie się dzi­siaj po Mszy św. o 8.45, a o godz. 14.00 z ks. Mate­uszem wyru­sza auto­ka­ro­wa piel­grzym­ka do Sianowa.

2. Jutro dzie­ci i mło­dzież roz­po­czy­na­ją NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025. Z tej oka­zji zapra­sza­my na Mszę świę­tą o godz. 8.00 dzie­ci i mło­dzież wszyst­kich szkół, nauczy­cie­li, pra­cow­ni­ków admi­ni­stra­cji, nauczy­cie­li eme­ry­to­wa­nych oraz rodzi­ców. Pod­czas Mszy świę­tej poświę­ci­my tor­ni­stry i przy­bo­ry uczniów klas pierw­szych. W tym dniu nie ma Mszy świę­tej o godz. 8.45.

3. W przy­szłą nie­dzie­lę na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Spo­tka­nie przed chrztem w sobo­tę o 16.30. Kolek­ta – dru­ga w mie­sią­cu – jest prze­zna­czo­na na malo­wa­nie nasze­go kościo­ła. W tym miej­scu ser­decz­nie dzię­ku­je­my za dodat­ko­we ofia­ry na malo­wa­nie kościo­ła oraz Róży pw. Św. Hele­ny za ofia­rę na ołtarz św. o. Pio.

4. Od tego tygo­dnia wzna­wia­my ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w śro­dę od godz. 20.00 do 21.00. O 20.30 odmó­wi­my róża­niec i pomo­dli­my się do św. o. Pio.

5. W tym tygo­dniu przy­pa­da pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 7.00 do 8.45 oraz w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00. Zachę­ca­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.

6. W sobo­tę zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca od godz. 7.45, a księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­gą sakramentalną.

7. Po waka­cyj­nej prze­rwie wzna­wia­my pere­gry­na­cję iko­ny MB Nie­usta­ją­cej Pomo­cy. Oso­by, któ­re pra­gną przy­jąć iko­nę w listo­pa­dzie mogą wrzu­cić swo­ją kart­kę z adre­sem i nume­rem tele­fo­nu do skrzyn­ki na ołta­rzu MB Nie­usta­ją­cej Pomocy.

8. Od ponie­dział­ku wra­ca­my do przed­wa­ka­cyj­nych godzin urzę­do­wa­nia biu­ra parafialnego.

9. Uwa­ga kate­che­ci. Die­ce­zjal­na kon­fe­ren­cja kate­che­tycz­na odbę­dzie się na naj­bliż­szą sobo­tę o godz. 10.00 w bazy­li­ce kate­dral­nej w Pel­pli­nie. Obec­ność jest obowiązkowa.

10. W zakry­stii i przed kościo­łem do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma”.

11. Na zakoń­cze­nie pra­gnie­my podzie­lić się rado­sną infor­ma­cją w związ­ku z reno­wa­cją muru nasze­go cmen­ta­rza. W pią­tek zakoń­czył się prze­targ, któ­ry wygra­ła fir­ma „Expan­ce Sła­wo­mir Cza­piew­ski” z Piły, któ­ra zło­ży­ła ofer­tę na sumę 1.079 000 zł. Obec­nie cze­ka­my na pod­pi­sa­nie umowy.

12. W ponie­dzia­łek o godz. 18.00 Msza świę­ta w inten­cji rodzi­ców i rodzin, któ­re doświad­czy­ły stra­ty dziecka.
  13. We wto­rek po Mszy świę­tej zbiór­ka mini­stran­tów. Zapra­sza­my rów­nież tych, któ­rzy chcie­li­by dołą­czyć do gro­na LSO.
  14. Zosta­ły jesz­cze miej­sca na piel­grzym­kę auto­ka­ro­wą do Sia­no­wa. Szcze­gó­ły u ks. Mate­usza lub w zakry­stii.

- w 1 r. śmier­ci za ś.p. Kazi­mie­rza Leli­wa – Pru­szak we wto­rek o godz. 6.30

- w inten­cji rodzi­ców po stra­cie dziec­ka w ponie­dzia­łek o godz. 18.00

- w inten­cji Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci w czwar­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00

- w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Jana Banach z ul. Koso­budz­kiej, Ber­na­de­tę Kuczyń­ską z ul. Kró­lo­wej Jadwi­gi, Jerze­go Fry­cę z ul. Cichej, Zofię Weiss­brodt z ul. Gen. Macz­ka i Kry­sty­nę Kali­now­ską z ul. Dwor­co­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 11.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Lidii Łąc­kiej z ul. 21 Lute­go. Wiecz­ny odpoczynek …