XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2024 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne na malo­wa­nie naszej świą­ty­ni, rów­nież za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św.

2. We wto­rek po Mszy świę­tej o godz. 18.00 spo­tka­nie dla mini­stran­tów. Ser­decz­nie zapra­sza­my chłop­ców, któ­rzy chcie­li­by dołą­czyć do gro­na LSO.

3. W śro­dę po wie­czor­nej Mszy św. zapra­sza­my na wie­czór dla mał­żon­ków do sal­ki para­fial­nej, jest to oka­zja do pogłę­bia­nia dia­lo­gu mał­żeń­skie­go. Spo­tka­nia nie mają cha­rak­te­ru terapii.

4. Rów­nież w śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 20.00 do 21.00. O 20.30 odmó­wi­my róża­niec i pomo­dli­my się do św. o. Pio.

5. Krąg biblij­ny zapra­sza na roz­wa­ża­nia Sło­wa Boże­go w każ­dy pią­tek o godz. 17.15 w ora­to­rium (mała sal­ka parafialna).

6. Ryce­rze Kolum­ba zapra­sza­ją męż­czyzn, któ­rzy chcie­li­by dołą­czyć do tej wspól­no­ty w pią­tek na Mszę św. o godz. 18.00, po niej spo­tka­nie w sal­ce parafialnej.

7. W pią­tek o godz. 20.00 zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo fatim­skie. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec.

8. Rów­nież w pią­tek zapra­sza­my na spo­tka­nie kate­che­tów, któ­re odbę­dzie w sal­ce para­fial­nej o godz. 16.30.

9. Spo­tka­nie KSM‑u w pią­tek o 19.00 w biblio­te­ce. Zapra­sza­my mło­dzież od 7 kla­sy szko­ły podstawowej.

10. W sobo­tę przy­pa­da Świę­to Pod­wyż­sze­nia Krzy­ża św.

11. Na sumę odpu­sto­wą w Krzy­żu zapra­sza­my w nie­dzie­lę o godz. 12.00.

12. Zapra­sza­my mło­dzież na piel­grzym­kę rowe­ro­wą do Wie­la. Wyda­rze­nie jest czę­ścią die­ce­zjal­nej akcji pod hasłem „Mło­dzi do Mat­ki”. Wyjazd o 10.30, a powrót ok 17.30. Do prze­je­cha­nia ok 18 km w jed­ną stro­nę. Zapi­sy w zakry­stii i u ks. Paw­ła. Koszt 10 zł.

13. W przy­szłą nie­dzie­lę przy­pa­da świę­to patro­nal­ne Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci. Człon­ków Apo­stol­stwa ser­decz­nie zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 8.45.

14. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li prze­zna­czo­na będzie na WSD w Pelplinie.

15. Spo­tka­nie dla kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia i przy­naj­mniej jed­ne­go z rodzi­ców w nie­dzie­lę, 15 wrze­śnia o 13.50 w kościele.

16. Piel­grzym­ka matu­rzy­stów na Jasną Górę z naszej para­fii odbę­dzie się 29 i 30 wrze­śnia (nie­dzie­la i ponie­dzia­łek). Koszt 250 zł. Zapi­sy u ks. Pawła.

17. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my Ryce­rzom Kolum­ba za pra­ce na rzecz naszej para­fii, zarów­no w koście­le, jak i otoczeniu.

Msze św. w tym tygodniu:

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Miro­sła­wa Przy­tar­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Alfon­sa Chy­łę w śro­dę o godz. 18.00, za śp. Jan Hamer­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. śp. Lidię Łąc­ką (l.90) z ul. 21-lute­go, śp. Zofię Jop­pek (l.78) z War­sza­wy, śp. Ger­tru­dę Krzo­ska (l.86) z ul. Łokiet­ka, śp. Zbi­gnie­wa Łan­gow­skie­go (l.60) z ul. Przy­to­ro­wej oraz śp. Tere­sę Jul­kow­ską (l.83) ze Zło­to­wa, ul. Wyb. pod Łosi­ny. Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…