XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2024 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne na dzi­siej­szą kolek­tę na WSD w Pelplinie.

2. Dziś spo­tka­nie dla kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia z klas ponad­pod­sta­wo­wych i przy­naj­mniej jed­ne­go z rodzi­ców o godz. 13.50 w kościele.

3. Trwa pere­gry­na­cja iko­ny Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomo­cy. Oso­by któ­re, chcą jesz­cze zgło­sić chęć przy­ję­cia iko­ny mogą wrzu­cić kart­kę ze swo­im adre­sem i nume­rem tele­fo­nu do skrzyn­ki na ołta­rzu Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomocy.

4. W śro­dę wspo­mnie­nia św. Sta­ni­sła­wa Kost­ki patro­na dzie­ci i mło­dzie­ży. Tego dnia swo­ją 64. rocz­ni­cę świę­ceń kapłań­skich będzie obcho­dził ks. pra­łat Hen­ryk Kotlenga.

5. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. O 20.30 Róża­niec i modli­twa do św. o. Pio.

6. Krąg biblij­ny zapra­sza na roz­wa­ża­nie Sło­wa Boże­go w każ­dy pią­tek o 17.15 do małej sal­ki (ora­to­rium).

7. Spo­tka­nie KSM‑u w pią­tek o 19.00 w domu parafialnym.

8. W naj­bliż­szą sobo­tę o godz. 10.00 Koło Misyj­ne zapra­sza wszyst­kie dzie­ci, któ­re nale­żą lub chciał­by dołą­czyć do tej grupy.

9. W sobo­tę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.

10. W sobo­tę wspo­mnie­nie św. Mate­usza, apo­sto­ła i ewan­ge­li­sty. Tego dnia o godz. 17.00 w ogro­dzie ple­ba­nij­nym, przy ogni­sku, odbę­dzie się spo­tka­nie popiel­grzym­ko­we Gru­py Choj­nic­kiej na Jasną Górę. Ks. Mate­usz, prze­wod­nik piel­grzym­ki, zapra­sza wszyst­kich, któ­rzy kie­dy­kol­wiek piel­grzy­mo­wa­li do Częstochowy.

11. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głą nie­dzie­lę na kolek­tę inwe­sty­cyj­ną oraz ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 12.840 zł.

12. Dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy zaan­ga­żo­wa­li się w przy­go­to­wa­nie piel­grzym­ki rowe­ro­wej do Wiela.

13. Spo­tka­nie dla uczniów klas ósmych, któ­rzy chcą roz­po­cząć przy­go­to­wa­nie do bierz­mo­wa­nia i przy­naj­mniej jed­ne­go z rodzi­ców odbę­dzie się w czwar­tek, 26 wrze­śnia o godz. 18.45 w kościele.

14. Piel­grzym­ka matu­rzy­stów na Jasną Górę odbę­dzie się 29 i 30 wrze­śnia. Koszt 250 zł. Zapi­sy u ks. Pawła.

15. Die­ce­zjal­ny mode­ra­tor Żywe­go Różań­ca zapra­sza człon­ków Apo­sto­la­tu Mar­ga­ret­ka, oso­by zaan­ga­żo­wa­ne w Dzie­ło Ducho­wej Adop­cji Kapła­nów i we wszel­kie inne dzie­ła obej­mu­ją­ce ducho­wą tro­ską kapła­nów na II Die­ce­zjal­ny Kon­gres Apo­sto­la­tu Modli­twy za Kapła­nów, któ­ry odbę­dzie się w sobo­tę, 5 paź­dzier­ni­ka 2024 r. o godz. 10.00 w bazy­li­ce kate­dral­nej w Pelplinie.

16. Oso­by pla­nu­ją­ce zawar­cie mał­żeń­stwa sakra­men­tal­ne­go w przy­szłym roku, pro­szo­ne są o zgło­sze­nie się do biu­ra para­fial­ne­go do koń­ca wrze­śnia w celu omó­wie­nia przy­go­to­wań do ślu­bu. Zachę­ca­my narze­czo­nych do uczest­nic­twa w jesien­nych ter­mi­nach Week­en­dów dla Narze­czo­nych oraz Spo­tkań dla Narze­czo­nych, nawet jeśli ślub jest zapla­no­wa­ny w okre­sie letnim.

17. W pią­tek zosta­ła pod­pi­sa­na umo­wa na odre­stau­ro­wa­nie zabyt­ko­we­go ogro­dze­nia cmen­ta­rza para­fial­ne­go w Czer­sku. Przed­się­wzię­cie dłu­go wycze­ki­wa­ne przez naszych para­fian i miesz­kań­ców Czer­ska. Wyko­naw­cą wyło­nio­nym w postę­po­wa­niu zaku­po­wym został pan Sła­wo­mir Cza­piew­ski, wła­ści­ciel fir­my EXPANCE z Piły. Zgod­nie z umo­wą pla­nu­je się, że do koń­ca grud­nia bie­żą­ce­go roku zosta­nie opra­co­wa­na doku­men­ta­cja pro­jek­to­wo-kosz­to­ry­so­wa i uzy­ska­ne zosta­ną wszel­kie nie­zbęd­ne zezwo­le­nia, a robo­ty budow­la­ne mają zakoń­czyć się w dru­giej poło­wie paź­dzier­ni­ka 2025 roku. Łącz­ny koszt zada­nia to 1.079.000,00 zł. Zada­nie jest dofi­nan­so­wa­ne (98%) ze środ­ków Rzą­do­we­go Pro­gra­mu Odbu­do­wy Zabyt­ków oraz budże­tu gmi­ny Czersk.

18. Zachę­ca­my do zabie­ra­nia ze sobą gazet­ki para­fial­nej, któ­ra znaj­du­je się na sto­ja­kach pod chó­rem i w dzwon­ni­cy, a w zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma” oraz kalen­da­rze die­ce­zjal­ne na 2025 r. w cenie od 7 do 15 zł

Msze św. w tym tygodniu:

w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Hele­ną Gla­za w śro­dę o godz. 18.00, za śp. Rudol­fa Pest­kę w czwar­tek o godz. 18.00, za śp. Mariu­sza Kuchar­skie­go w sobo­tę o godz. 8.45 oraz za śp. Sta­ni­sła­wa Gali­kow­skie­go w sobo­tę o godz. 18.00.

W minio­nym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty: śp. Sta­ni­sła­wa Pie­piór­kę (l. 67) z ul. St. Urzę­du, śp. Zyg­mun­ta Knu­tha (l. 82) z ul. Gen. Macz­ka, śp. Geno­we­fę Grzon­ka (l.72) z ul. Kościusz­ki, śp. Woj­cie­cha Gwiz­da­ła (l. 45) z ul. Der­dow­skie­go oraz śp. Jana Sękow­skie­go (l. 65) z ul. Złotowskiej.

W ponie­dzia­łek o godz. 13.30 odbę­dzie się pogrzeb śp. Domi­ni­ka Brze­ziń­skie­go (l. 66) z ul. Mic­kie­wi­cza, we wto­rek o godz. 10.30 pogrzeb ś.p. Danu­ty Gali­kow­skiej (l. 71) z ul. Łosiń­skiej, a o 12.00 pogrzeb śp. Rena­ty Kie­drow­skiej (l. 67) z ul. Sta­ro­gardz­kiej. Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…