Ogłoszenia XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 września 2024 r.

1. W związ­ku z powo­dzią w połu­dnio­wo – zachod­niej czę­ści Pol­ski przed kościo­łem trwa zbiór­ka do puszek na rzecz poszkodowanych.

2. Cari­tas orga­ni­zu­je rów­nież zbiór­kę rze­czo­wą. Bio­rąc pod uwa­gę sytu­ację osób dotknię­tych powo­dzią, w tej chwi­li naj­bar­dziej potrzeb­ne są: osu­sza­cze i agre­ga­ty prą­do­twór­cze, łopa­ty, szu­fle, tacz­ki, gumow­ce, mio­tły, szczot­ki, mopy, ścierki,
    środ­ki czy­sto­ści, arty­ku­ły spo­żyw­cze z dłu­gim ter­mi­nem przy­dat­no­ści do spo­ży­cia, woda pit­na w zgrzew­kach lub 5 litro­wych pojem­ni­kach. Nie jest pro­wa­dzo­na zbiór­ka odzie­ży. W/w dary moż­na przy­no­sić na podwór­ko wika­riat­ki od ponie­dział­ku do piąt­ku w godzi­nach 17.00 – 18.00.
  3. W dniach 27 – 28 wrze­śnia, w godz. 8.00 – 19.00, w skle­pach Bie­dron­ka przy ul. Cmen­tar­nej i Jana Paw­ła II Cari­tas orga­ni­zu­je zbiór­kę żywności.
  4. W sobo­tę, 28 wrze­śnia, jak co roku przy­łą­cza­my się do mię­dzy­na­ro­do­wej akcji “Koron­ka do Miło­sier­dzia Boże­go na uli­cach miast” modląc się w inten­cji naszej Ojczy­zny o godz. 15.00. W naszym mie­ście zapra­sza­my do przy­łą­cze­nia się do wspól­ne­go odmó­wie­nia Koron­ki w nastę­pu­ją­cych miej­scach: pomnik Jana Paw­ła II, przy krzy­żu na uli­cy Łukow­skiej, przy krzy­żu na skrzy­żo­wa­niu uli­cy Tuchol­skiej i 21 lute­go, przy koście­le, par­king LIDLA, par­king Bie­dron­ki (małej), plac przy fon­tan­nie, na ul. Wie­lew­skiej przed figu­rą Mat­ki Bożej Fatim­skiej i skwer przy ul. Bema. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na budo­wę nowych kościołów.

5. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za dodat­ko­we ofia­ry na malo­wa­nie kościo­ła i Róży św. Zofii za ofia­rę na nowy ołtarz św. o. Pio.

6. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Ogól­no­pol­skie Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów 25, 26 i 27 wrze­śnia po Mszy św. o 8.45.

7. Trwa pere­gry­na­cja iko­ny Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomo­cy. Oso­by któ­re, chcą jesz­cze zgło­sić chęć przy­ję­cia iko­ny mogą wrzu­cić kart­kę ze swo­im adre­sem i nume­rem tele­fo­nu do skrzyn­ki na ołta­rzu Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomocy.

8. W ponie­dzia­łek wspo­mnie­nie św. o. Pio. Po każ­dej Mszy krót­kie nabo­żeń­stwo do nasze­go wiel­kie­go patro­na, któ­re­go reli­kwie prze­cho­wy­wa­ne są w naszej świątyni.

9. W ponie­dzia­łek po Mszy świę­tej wie­czor­nej zbiór­ka kan­dy­da­tów i mini­stran­tów, a we wtor­ki będzie moż­li­wość wspól­nej gry w pił­kę noż­ną halo­wą na hali w ZS w Mala­chi­nie. Dzię­ku­je­my Dyrek­cji za życzliwość.
  10. Spo­tka­nia dla kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia szkół ponad­pod­sta­wo­wych we wto­rek w biblio­te­ce para­fial­nej. O 19.00 chło­pa­cy, a o 20.00 dziewczyny.

11. W naj­bliż­szą śro­dę, po wie­czor­nej Mszy św., Para­fial­ny Zespół Cari­tas zapra­sza na spo­tka­nie człon­ków Cari­tas oraz oso­by pra­gną­ce zaan­ga­żo­wać się w dzia­łal­ność Cari­ta­su. Spo­tka­nie odbę­dzie się w sal­ce parafialnej.
  12. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. O 20.30 Róża­niec i modli­twa do św. o. Pio.

13. Spo­tka­nie dla uczniów klas ósmych, któ­rzy chcą roz­po­cząć przy­go­to­wa­nie do bierz­mo­wa­nia i przy­naj­mniej jed­ne­go z rodzi­ców odbę­dzie się w czwar­tek, 26 wrze­śnia o godz. 18.45 w kościele.

14. Spo­tka­nie KSM‑u w pią­tek o 19.00 w domu para­fial­nym. W tym tygo­dniu na spo­tka­niu będzie­my gościć sio­stry z Orlika

15. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w sobo­tę od godz. 7.00 do 8.45. Ser­decz­nie zapraszamy.

16. W sobo­tę o 18.00 w Dzie­mia­nach roz­pocz­nie się Eks­tre­mal­na Dro­ga Różań­co­wa. Do przej­ścia w mil­cze­niu 10 km. Zapi­sy i wię­cej szcze­gó­łów na stro­nie edkdziemiany.pl.

17. W przy­szłą nie­dzie­lę o 13.30 wyru­szy piel­grzym­ka matu­rzy­stów i mło­dzie­ży na Jasną Górę.

• w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Iwo­nę Szulc we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Lidię Tra­wic­ką w pią­tek o godz. 6.30 oraz za śp. Leona Krzo­skę w sobo­tę o godz. 18.00

• w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Agniesz­kę Szczu­kow­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Zyg­munt Rezmer w czwar­tek o godz. 18.00, za śp. Jana Banach w sobo­tę o godz. 8.45

• w inten­cji Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci w sobo­tę o godz. 8.45

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty: ś.p. Domi­ni­ka Brze­ziń­skie­go (l. 66) z ul. Mic­kie­wi­cza, śp. Rena­tę Kie­drow­skią (l. 67) z ul. Sta­ro­gardz­kiej, śp. Danu­tę Gali­kow­ską (l. 71) z ul Łosiń­skiej, śp. Paw­ła Bre­za (l. 43) z ul. Pia­sko­wej, śp. Zdzi­sła­wa Brze­ziń­skie­go (l. 76) z ul. Krę­tej oraz śp. Jerze­go Brze­zin­skie­go (l. 81) z ul. Łubian­ka. Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…