OGŁOSZENIA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 września 2024 r.

1. Dziś o 13.30 wyru­szy piel­grzym­ka matu­rzy­stów i mło­dzie­ży na Jasną Górę.

2. We wto­rek roz­po­czy­na­my mie­siąc paź­dzier­nik, a więc mie­siąc różań­ca św. Zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we, a na róża­niec o godz. 16.20 (od ponie­dział­ku do piąt­ku) zapra­sza­my dzie­ci. W nie­dzie­le nabo­żeń­stwa różań­co­we o godz. 17.30.

3. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. O 20.30 Róża­niec i modli­twa do św. o. Pio.

4. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w te dni od 7.00 do 8.45. Dodat­ko­wo w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i pią­tek od godz. 15.00 – 18.00. W pią­tek od godz. 15.00 zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej, szcze­gól­nie dzie­ci i mło­dzież, a po niej Msza św. o godz. 16.20. W Krzy­żu Msza św. w pią­tek o godz. 17.00, a wcze­śniej oka­zja do spowiedzi.

5. Ado­ra­cja w I pią­tek mie­siąc od 18.45 do 19.30, któ­rą przy­go­tu­je KSM wraz z mło­dzie­żo­wym zespo­łem muzycz­nym. W tym cza­sie oka­zja do spo­wie­dzi szcze­gól­nie dla kan­dy­da­tów do bierzmowania.

6. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną odwie­dzi­my w naj­bliż­szą sobo­tę – 5 paź­dzier­ni­ka. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza w sobo­tę na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca od godz. 7.45.

7. W przy­szłą nie­dzie­lę na Mszy św. o godz. 8.45 zapra­sza­my na spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a po Mszy św. o godz. 11.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców dzie­ci, któ­re w przy­szłym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św.

8.  Rów­nież w przy­szłą nie­dzie­lę zapra­sza­my na XXIV Festi­wal Pie­śni Chó­ral­nej. Począ­tek zma­gań kon­kur­so­wych w koście­le o godz. 14.00.

9. W ubie­głą nie­dzie­lę odby­ła się zbiór­ka na rzecz pomo­cy powo­dzia­nom. Zebra­li­śmy rekor­do­wą kwo­tę – 30.520 zł. Dzię­ku­je­my wszyst­kim dar­czyń­com za tak otwar­te ser­ce, rów­nież tym, któ­rzy przy­no­si­li dary do wika­riat­ki oraz przy skle­pach „Bie­dron­ka”. Szcze­gól­ne sło­wa wdzięcz­no­ści kie­ru­je­my pod adre­sem Ryce­rzy Kolum­ba i człon­ków Cari­tas, mło­dzie­ży KSM oraz wolon­ta­riu­szom z SP 1 i SP2 za prze­pro­wa­dze­nie zbió­rek. Ryce­rzom Kolum­ba dzię­ku­je­my rów­nież za roze­bra­nie rusztowania.

10. Bóg zapłać tak­że dla orga­ni­za­to­rów i osób któ­re włą­czy­ły się w akcję Iskra Miło­sier­dzia na uli­cach naszej miejscowości.

11. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my rów­nież Róży św. Jana Chrzci­cie­la za ofia­rę na ołtarz św. ojca Pio.

12. Ucznio­wie klas ósmych, któ­rzy chcą roz­po­cząć przy­go­to­wa­nie do bierz­mo­wa­nia, a nie mogli przyjść na spo­tka­nie orga­ni­za­cyj­ne mogą ode­brać swój indeks po Mszy świę­tej w zakrystii.

13. Z ini­cja­ty­wy Ryce­rzy Kolum­ba w naszym koście­le zosta­ła usta­wio­na wysta­wa doty­czą­ca ochro­ny życia od poczę­cia aż do natu­ral­nej smier­ci. Zachę­ca­my do zapo­zna­nia się z jej treścią.

14. W zakry­stii i przed kościo­łem do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma” oraz kalen­da­rze die­ce­zjal­ne w cenie 7 – 15 zł, w zależ­no­ści od for­ma­tu. Zachę­ca­my do zabie­ra­nia do domu gazet­ki para­fial­nej „Listy od MM”.

• w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Bogu­mi­łę Pru­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Sta­ni­sła­wa Bar­tosz w czwar­tek o godz. 18.00
    • w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Zytę Weiss­brodt we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Zofię Jop­pek w czwar­tek o godz. 18.00, za śp. Jerze­go Fry­ca w pią­tek o godz. 18.00
    • za dusze w czyść­cu cier­pią­ce od Apo­stol­stwa Pomo­cy Duszom Czyść­co­wym w ponie­dzia­łek o godz. 8.45
    • w inten­cji Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci w czwar­tek o godz. 8.45
    • w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00
    • w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45
    • w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

W tym tygo­dniu ode­szli do wieczności:

• Elż­bie­ta Pozor­ska (l. 78) z ul. Szkol­nej w Malachinie
  • Józef Bia­nek (l. 91)z Kościerzyny,
  • Tere­sa Kru­eger (l. 85) zam. ul. Kró­lo­wej Jadwi­gi. Jej pogrzeb odbę­dzie się we wto­rek o 10.30.

Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…