Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła, 6 października 2024 r.

1. Po Mszy św. o godz. 8.45 odbę­dzie się spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a po Mszy św. o godz. 11.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców, któ­rych dzie­ci w przy­szłym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św. Nato­miast o godz. 14.00 zapra­sza­my na XXIV Festi­wal Pie­śni Chó­ral­nej, któ­ry jak zwy­kle będzie­my gościć w naszej świątyni.

2. W ponie­dzia­łek, 7 paź­dzier­ni­ka, o godz. 15.00 zapra­sza­my na Mszę św. roz­po­czy­na­ją­cą kolej­ny rok aka­de­mic­ki Uni­wer­sy­te­tu Trze­cie­go Wie­ku. Zapro­sze­nie kie­ru­je­my do słu­cha­czy, sym­pa­ty­ków i rodzin.

3. W ponie­dzia­łek po Mszy św. wie­czor­nej zbiór­ka mini­stran­tów i kandydatów.

4. W śro­dę zapra­sza­my na wie­czór dla mał­żon­ków. Spo­tka­nie, któ­re ma na celu pogłę­bia­nie dia­lo­gu mał­żeń­skie­go, odbę­dzie się w sal­ce para­fial­nej o godz. 19.00. Spo­tka­nie nie ma cha­rak­te­ru tera­pii, nie trze­ba zabie­rać głosu.

5. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. O 20.30 Róża­niec i modli­twa do św. o. Pio.

6. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce parafialnej.

7. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my XXIII Dzień Papie­ski pod hasłem „Jan Paweł II – Ewan­ge­lia sta­ro­ści i cier­pie­nia”. Przed kościo­łem i na uli­cach mia­sta wolon­ta­riu­sze i mło­dzież ze SP nr 2 będzie zbie­ra­ła ofia­ry do puszek na fun­dusz sty­pen­dial­ny Fun­da­cji „Dzie­ło Nowe­go Tysiąc­le­cia”, żywe­go pomni­ka św. Jana Paw­ła II. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na malo­wa­nie nasze­go kościo­ła. O godz. 20.00, zapra­sza­my na ostat­nie w tym roku nabo­żeń­stwo fatim­skie Ser­decz­nie zapra­sza­my całe rodzi­ny do modli­twy, któ­ra będzie ducho­wym wspar­ciem dla mło­de­go pokolenia.

8. W mie­sią­cu paź­dzier­ni­ku zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we. Nato­miast róża­niec dla dzie­ci od ponie­dział­ku do piąt­ku o godz. 16.20. Po nabo­żeń­stwach dzie­ci otrzy­ma­ją obraz­ki. W nie­dzie­le zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa różań­co­we o godz. 17.30.

9. W dniach 10 i 11 paź­dzier­ni­ka (czwartek/piątek) przy­pa­da w naszej para­fii Wiecz­na Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu. Szcze­gó­ło­wy pro­gram ado­ra­cji: mło­dzież od godz. 18.45, Apo­stol­stwo Dobrej Śmier­ci od 19.30, Rodzi­na Różań­co­wa od 20.15, Ryce­rze Kolum­ba od 21.00, Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej od 21.45, Gru­pa Modli­tew­naRuch Trzeź­wo­ści od 22.30, Odno­wa w Duchu Świę­tym od 23.15. Prócz tego w ado­ra­cję włą­czaj­my się uli­ca­mi i miej­sco­wo­ścia­mi wg pla­nu wywie­szo­ne­go w gablo­tach. Ofia­ruj­my nasze modli­twy w inten­cji Kościo­ła i nowych powo­łań do służ­by Bożej.

10. Dzię­ku­je­my za dodat­ko­we ofia­ry na malo­wa­nie kościo­ła oraz Róży pw. MB Nie­usta­ją­cej Pomo­cy za ofia­rę na ołtarz św. o. Pio.

11. Zdro­waś­ki za naszych zmar­łych za zmar­łych moż­na skła­dać w biu­rze para­fial­nym w godzi­nach urzę­do­wa­nia oraz w sal­ce para­fial­nej: ponie­dzia­łek, śro­dę, pią­tek i nie­dzie­lę od godz. 9.30 – 11.00.

12. W sobo­tę, 12 paź­dzier­ni­ka, Ryce­rze Kolum­ba wraz rodzi­na­mi uda­ją się na Zjazd Zako­nu na Jasną Górę. W auto­ka­rze zosta­ło kil­ka miejsc, jeśli są chęt­ni spo­za tej wspól­no­ty, to mogą dołą­czyć do piel­grzym­ki. Koszt 140 zł/os, szcze­gó­ły w zakrystii.

13. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my ofia­ro­daw­com sprzę­tu dla powo­dzian oraz Ryce­rzom Kolum­ba i panu, któ­ry ofia­ro­wał trans­port, za dostar­cze­nie darów do Bystrzy­cy Kłodzkiej.

14. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej dzie­ci i mło­dzie­ży przy­go­to­wa­ło wła­sno­ręcz­nie wyko­na­ne różań­ce. Ofia­ry prze­zna­cza­ją na wyjazd waka­cyj­ny wspólnoty.

15. Rodzi­ców, któ­rzy chcą dołą­czyć do Róży Różań­co­wej Rodzi­ców za dzie­ci mogą zgła­szać się do księ­ży w zakry­stii lub w biu­rze parafialnym.

16. Z ini­cja­ty­wy Civi­tas Chri­stia­na od ponie­dział­ku w naszym koście­le będzie­my mogli zapo­znać się wysta­wą doty­czą­cą bł. Kard. Ste­fa­na Wyszyńskiego.

Msze św. w tym tygodniu:

• w 30 dzień po pogrze­bie za śp. Ber­na­de­tę Kuczyń­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Kry­sty­nę Kali­now­ską w śro­dę o godz. 18.00, za śp. Lidię Łąc­ką w czwar­tek o godz. 18.00, za śp. Zbi­gnie­wa Łan­gow­skie­go oraz za śp. Ger­tru­dę Krzo­ska w pią­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Tere­sę Kru­eger (l.85) zamiesz­ka­łą przy ul. Kró­lo­wej Jadwi­gi oraz śp. Euge­niu­sza Maniaw­skie­go (l.65) zamiesz­ka­łe­go przy ul. 60-lecia. Wiecz­ny odpoczynek…