XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 października 2024 r.

1. Dzi­siej­sza nie­dzie­la jest Nie­dzie­lą Misyj­ną . Z tej oka­zji gości­my w naszej para­fii świec­kie­go misjo­na­rza Danie­la Kaspro­wi­cza, któ­ry podzie­li się z nami wła­sny­mi doświad­cze­nia­mi z misji na Mada­ga­ska­rze. Kolek­ta prze­zna­czo­na jest misje kato­lic­kie, a przed kościo­łem odbę­dzie się zbiór­ka do puszek na pomoc naj­uboż­szym na Madagaskarze.

2. Spo­tka­nie z misjo­na­rzem i moż­li­wość pod­ję­cia adop­cji na odle­głość w dzi­siaj, w nie­dzie­lę o 14.30 w sal­ce parafialnej.

3. Rów­nież dzi­siaj zapra­sza­my na spo­tka­nie wszyst­kich uczest­ni­ków rowe­ro­wej piel­grzym­ki na Jasną Górę. Spo­tka­nie roz­pocz­nie się o godz. 16.00 w sal­ce parafialnej.

4. W mie­sią­cu paź­dzier­ni­ku zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we, a dzie­ci zapra­sza­my na róża­niec od ponie­dział­ku do piąt­ku na godz. 16.20.

5. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. O 20.30 Róża­niec i modli­twa do św. o. Pio.
  6. 31 paź­dzier­ni­ka, od 15.30 do 16.20 oka­zja do spo­wie­dzie przed pierw­szym piąt­kiem mie­sią­ca. Po ostat­nim nabo­żeń­stwie różań­co­wym dla dzie­ci, zapra­sza­my na Bal Świę­tych. Wszyst­kich zachę­ca­my do prze­bra­nia się za ulu­bio­ne­go świę­te­go. Zachę­ca­my rów­nież do przy­no­sze­nia dyni, z któ­rych przy­go­tu­je­my poczę­stu­nek dla wszyst­kich uczestników.

7. Rów­nież w czwar­tek od 20.00 do 21.00 wie­czór ze świę­ty­mi. Ado­ra­cją Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu i oka­zja do spo­wie­dzi. Modli­twę popro­wa­dzi mło­dzież i mło­dzie­żo­wy zespół muzyczny.

8. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Ogól­no­pol­skie Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów 25, 26 i 27 paź­dzier­ni­ka po Mszy św. o godz. 8.45.

9. Zdro­waś­ki rocz­ne i jed­no­ra­zo­we za naszych zmar­łych oraz inten­cje na Msze świę­te zbio­ro­we za zmar­łych moż­na skła­dać w biu­rze para­fial­nym w godzi­nach urzę­do­wa­nia oraz w ponie­dzia­łek, śro­dę, pią­tek i nie­dzie­lę w sal­ce para­fial­nej w godz. 9.30 – 11.00.

10. W związ­ku ze zbli­ża­ją­cą się uro­czy­sto­ścią Wszyst­kich Świę­tych przy­po­mi­na­my, że nie­opła­co­ne gro­by po dwu­dzie­stu latach mogą ulec likwi­da­cji. Bar­dzo też pro­si­my, aby liści i zie­mi nie wsy­py­wać do kon­te­ne­rów na śmie­ci, ale w miej­scu wyzna­czo­nym przez opie­ku­na cmen­ta­rza. W tym tygo­dniu usta­wi­my na cmen­ta­rzu dwa sto­ja­ki ze sprzę­tem do sprzą­ta­nia, konew­ki i wia­dra. Bar­dzo pro­si­my o odno­sze­nie sprzę­tu na miej­sce, aby mogły z nie­go korzy­stać kolej­ne osoby.

11. W ponie­dzia­łek, 21 paź­dzier­ni­ka, po wie­czor­nej Mszy św. zbiór­ka mini­stran­tów i kandydatów.

12. Chęt­nych na piel­grzym­kę do Fati­my pro­si­my o kon­takt z p. Syl­wią, tel.506 963 107.

13. Rodzin­ne, nie­dziel­ne popo­łu­dnie z Mat­ką Bożą, to pro­po­zy­cja wspól­ne­go rowe­ro­we­go wyjaz­du połą­czo­ne­go z modli­twą różań­co­wą. Zapra­sza­my do wzię­cia udzia­łu w tym wyda­rze­niu, któ­re będzie mia­ło miej­sce w naj­bliż­szą nie­dzie­lę 27.10.2024 r. Wyru­sza­my o godz. 12.00 spod wika­riat­ki. Tra­sa prze­jaz­du to: Czersk-Odry-Karsin-Wiele-Mokre-Czersk.

14. Zapra­sza­my na zadusz­ko­wy kon­cert orga­no­wy w naszym koście­le. Odbę­dzie się on 2 listo­pa­da o godz. 17.00.

15. W tym tygo­dniu na ścia­nach, któ­re zosta­ły poma­lo­wa­ne zamon­to­wa­ne nowe kin­kie­ty i żyran­dol na małym chór­ku. Pozo­sta­łe zain­sta­lu­je­my po zakoń­cze­niu prac na ścia­nie pod chó­rem. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my ofia­ro­daw­com kin­kie­tów i Ryce­rzom Kolum­ba, któ­rzy je zamontowali.

16. Przy wyj­ściu z kościo­ła Ryce­rze Kolum­ba roz­pro­wa­dza­ją zni­cze i wkła­dy do zni­czy, z któ­rych dochód jest prze­zna­czo­ny na cele cha­ry­ta­tyw­ne. Zachę­ca­my do naby­cia kalen­da­rzy die­ce­zjal­nych na 2025 r. w cenie 7 – 15 zł oraz zabra­nia ze sobą naszej gazet­ki para­fial­nej „Listy od MM”.

• w 1 r. śmier­ci: za ś.p. Ire­nę Nadol­ską w ponie­dzia­łek o godz.18.00, za śp. Zofię Kola­sa we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Leoka­dię Wut­trich w śro­dę o godz. 18.00

• w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Rena­tę Kie­drow­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Domi­ni­ka Brze­ziń­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Zdzi­sła­wa Brze­ziń­skie­go w śro­dę o godz. 18.00, za śp. Paw­ła Bre­za w pią­tek o godz. 18.00

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty śp. Hen­ry­ka Sumion­kę (l. 88) zamiesz­ka­łe­go przy ul. Der­dow­skie­go oraz śp. Alek­san­drę Bio­drow­ską (l. 81) zamiesz­ka­łą przy ul. Pia­sko­wej, jej pogrzeb odbę­dzie się w ponie­dzia­łek o godz. 13.15

Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…